Smary do łańcucha

Każdy z nas wie, że smar do łańcucha musi być odpowiednio przystosowany do danego typu motocykla.

Dokładamy wszelkich starań aby nasze produkty były odpowiednie do danego zastosowania. 

Nasze smary zostały tak skomponowane aby dawały maksimum wydajności. Jako nieliczni posiadamy podwójną dyszę oraz specjalną osłonkę która uchroni pozostałe elementy przed przypadkowym posmarowaniem.

Smar do łańcucha motocyklowego

Smar do łańcucha motocyklowego może mieć tradycyjną postać. Niemniej jednak coraz częściej stosuje się tak zwany suchy smar. Nie jest on potrzebny każdemu motocykliście. Nie potrzebują go właściciele maszyn wyposażonych w wałek lub pas napędowy. Smar nie jest potrzebny również użytkownikom skuterów. Jednak każdy motocykl z łańcuchem wymaga smarowania. W przeciwnym razie jego eksploatacja może doprowadzić do zniszczenia podzespołu, a nawet zagrażać bezpieczeństwu jazdy.

Jazda bez smaru powoduje spadek mocy, wzrost temperatury i większe tarcie między zębatkami i łańcuchem, a przede wszystkim niszczy uszczelniacze. Tylko regularne używanie smaru do łańcuchów zwiększa ich żywotność. W preparat najlepiej wyposażyć się u producenta, mając pewność wyboru odpowiedniego środka, który zapewni bezpieczeństwo podczas użytkowania motocykla.

Smar do łańcucha motocyklowego – jaki preparat wybrać?

Różnica pomiędzy suchym a tradycyjnym smarem dotyczy lepkości, która ma miejsce w przypadku typowych preparatów. Suchy smar do łańcucha nie wyłapuje zanieczyszczeń z otoczenia. Stosuje się go w przypadku łańcuchów motocyklowych w offroadzie ( w suchych warunkach). Zapewnia on wysoką odporność korozyjną. Posiada dobre właściwości smarujące, penetrujące i antykorozyjne. Ponadto jest odporny na zabrudzenia i wymywanie. 

Kupując smar do łańcucha motocyklowego, warto zwrócić uwagę na markę oraz opinie o produkcie. Na rynku preparatów motocyklowych można znaleźć smary zróżnicowane również pod względem przeznaczenia. Standardowe używane są w maszynach drogowych, inne do pojazdów terenowych, a jeszcze inne w przypadku motocykli sportowych.

Smar w sprayu do łańcucha

W przypadku zabiegów konserwacyjnych motocykla istotne są sprawdzone produkty i rozwiązania. Jednym z nich jest smar w sprayu do łańcucha. Ma specjalną osłonę zapewniającą łatwość aplikacji. Dzięki niej można mieć pewność, że nie zabrudzimy pozostałych elementów motocykla podczas smarowania. Dodatkowym atutem jest dwufunkcyjna dysza która integruje dyszę z rurką przedłużającą, która usprawnia proces smarowania w niedostępnych miejscach.

Wnika on szczególnie głęboko we wszystkie punkty smarowania, a po odparowaniu rozpuszczalnika tworzy przezroczystą warstwę smarującą. Powłoka ta jest odporna na wodę i ciśnienie. Warto podkreślić, że wszystkie preparaty z tego segmentu są oceniane pod kątem zdolności środka smarnego do przenoszenia nacisków, przenikania w głąb łańcuch oraz zabezpieczenia antykorozyjnego.

Jeśli chcesz mieć pewność wyboru sprawdzonego preparatu, postaw na produkty od Nova Bike.