Osobista apteczka motocyklowa

Apteczka osobista motocyklowa

2 szt. Opaska elastyczna 4m x 6cm, 1szt. Opaska elastyczna 4m x 8m, 1 szt. Plaster 10cm x 6cm, 1 szt. Plaster mały 19 cm x 72mm, 1 szt. Plaster 5m x 2,5cm, 1szt. Agrafka, 2 szt. Rękawice winylowe, 1 szt. Instrukcja udzielania pierwszej pomocy, ustnik do sztucznego oddychania.  

Są kwestie, o których nie myślimy zbyt często, a zaniedbane mogą w krytycznej chwili przesądzić o sprawach najważniejszych. Nie jest to oczywiście nic karygodnego, bo kto zdecydowałby się na podróż, mając przed oczami wszystkie możliwe negatywne konsekwencje przemieszczania się we wspólnej przestrzeni, zwanej ruchem drogowym?

Złożenie odpowiedniego zestawu w apteczce może przyprawić nas o ból głowy, ze względu na mnogość rozwiązań dostępnych na rynku. W tym, jak i wielu innych podobnych przypadkach, nie warto próbować wymyślać koło na nowo. Zdajmy się na doświadczenie profesjonalistów, zwłaszcza w kwestii tak ważnej, jak nasze zdrowie i życie, a nawet pozostałych uczestników potencjalnego zdarzenia na drodze, do czego zobowiązuje nas ustawodawca.

Zagrożenie częstsze niż myślisz

Według policyjnych danych, w 2022 roku w Polsce zginęły 1883 osoby w wypadkach drogowych. Jest to mimo wszystko niezwykły wynik, bowiem po raz pierwszy w historii liczba ta nie przekroczyła dwóch tysięcy.

W tych statystykach niezwykle często zawierają się osoby prowadzące motocykle, co oczywiście nie dzieje się bez przyczyny ze względu na dużo mniejsze szanse na wyjście z kolizji bez szwanku, w porównaniu z osobami w obudowanych z każdej strony samochodach. Rozwaga i jazda zgodnie z przepisami nie jest w żadnym wypadku gwarantem bezpiecznego podróżowania, gdyż non stop jesteśmy zmuszeni, by polegać na zaufaniu względem pozostałych uczestników ruchu.

Wyposażenie, szpej, ekwipunek – nazywaj to jak chcesz

Apteczka osobista to dosyć świeże pojęcie w świecie motoryzacji. Takową posiadają już od wielu lat medycy oraz funkcjonariusze służb mundurowych, natomiast również cywile powinni się w nią wyposażyć. Naszym sztandarowym produktem jest osobista apteczka motocyklowa o rozmiarach pozwalających na bezproblemowe podróżowanie z nią.

W naszej ofercie znajdziesz gotową propozycję. To apteczka pierwszej pomocy, z którą zapoznasz się tutaj: https://nova-bike.pl/osobista-apteczka-motocyklowa/. Zawiera ona opaski elastyczne, plastry, agrafkę, ochronne rękawice winylowe, chustę trójkątną, koc ratunkowy, instrukcję procedury udzielania pierwszej pomocy oraz ustnik do sztucznego oddychania, pozwalający na wykonanie go bez wystawiania się na bezpośredni kontakt z poszkodowanym. Takie wyposażenie pozwala na co najmniej opatrzenie rany, która była wynikiem nieostrożnej pracy przy motocyklu, a nawet na zabezpieczenie rannego do czasu przyjazdu służb wyposażonych w dużo bardziej zaawansowane środki.

>Kurs pierwszej pomocy absolutną podstawą

Kupno motocyklowej apteczki osobistej to nie jedyny wyraz naszej troski o bezpieczeństwo na drodze. Powinniśmy przejść specjalistyczny kurs udzielania pierwszej pomocy, gdyż posiadanie nawet najbardziej rozbudowanej apteczki osobistej nie pomoże skorzystać nam z pełni jej możliwości. Dzięki temu, w kontrolowanych warunkach będziemy mogli nauczyć się stosowania co poniektórych materiałów i narzędzi – nie chcielibyśmy przecież robić tego po raz pierwszy w warunkach najwyższej presji.