Czym czyścić łańcuch motocyklowy?

Czym czyścić łańcuch motocyklowy?

Stan motocyklowego łańcucha ma znaczący wpływ na pracę reszty podzespołów, dlatego koniecznie należy dbać o ten element w odpowiedni sposób i za pomocą dobrej klasy preparatów. Na rynku znajduje się wiele środków. Niemniej jednak nie każdy z nich wyróżnia się wysoką skutecznością. 

W tym artykule podpowiemy Ci, czym czyścić łańcuch motocyklowy. Nie pomijaj tych zabiegów, a Twoja maszyna odwdzięczy się niezawodnym działaniem. Przede wszystkim jednak odpowiednio dbając o łańcuch, zapewnisz sobie bezpieczeństwo na drodze. Konsekwencje związane z nieprawidłowym użytkowaniem tego elementu mogą słono kosztować. Z tego względu nie zwlekaj z decyzją właściwej konserwacji swojej maszyny.

Czym czyścić łańcuch motocyklowy? Poznaj produkty od Nova Bike!

Miłośnicy motocykli doskonale znają się na dobrej jakości preparatach do czyszczenia swoich jednośladów. Ogromną popularnością cieszą się preparaty marki Nova Bike. Producent ten ma w swojej ofercie środki, które powstają dzięki profesjonalnej współpracy z laboratorium badawczym. Każdy z produktów wyróżnia się starannie wyselekcjonowanym składem i jest wyjątkowo skuteczny. 

Producent Nova Bike przygotował specjalny preparat przeznaczony do czyszczenia łańcuchów – Chain Cleaner do układu napędowego w motocyklu (łańcucha, zębatek). Nadaje się również do czyszczenia metalowych elementów silnika. W pełni bezpieczny jest  dla O-ringów. 

Niezmiennie ważną czynnością jest też smarowanie łańcucha motocyklowego za pomocą specjalnego smaru przeznaczonego do motocykli. Środek należy nakładać bezpośrednio na łańcuch średnio po 400-600 przejechanych kilometrach. 

Jak czyścić łańcuch motocyklowy?

Wiesz już, czym czyścić łańcuch motocyklowy. Teraz czas poznać odpowiednią metodę. Czyszczenie najlepiej przeprowadzać co 3 lub 4 smarowania łańcucha. Okres ten jest wystarczający, aby usunąć nieczystości z jednośladu. Preparat należy wstrząsnąć przed użyciem. Największy wybór środków do czyszczenia łańcucha motocyklowego to bowiem- produkty w sprayu. Dzięki czemu są wygodne w użytkowaniu i dobrze docierają nawet do zakamarków. 

Ważne jest odczekanie kilku minut, aby środek mógł wejść w reakcję z brudem i smarem. Do czyszczenia można użyć specjalnej szczoteczki. Sprawdzonym wyborem są preparaty Nova Bike, cieszą się ogromnym zaufaniem wśród motocyklistów. Marka oferuje wysokiej jakości chemię motocyklową, która przechodzi restrykcyjne testy, zanim nowy środek pojawi się na rynku. Sprawdź  koniecznie i wypróbuj na swojej maszynie!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *