Czym czyścić kask motocyklowy?

Czym czyścić kask motocyklowy?

kask motocyklowy

Wiadomo nie od dziś, że od użytkowania sprzęty się brudzą. Jest to naturalne – zwłaszcza w przypadku akcesoriów używanych do jazdy na motocyklu. Jednak brudny kask u motocyklisty, to niemalże to samo, co zakurzony garnitur u biznesmena. Co istotniejsze – zabrudzony wizjer stwarza ogromne zagrożenie, zarówno dla motocyklisty, jak i reszty uczestników ruchu drogowego – znacznie ogranicza widoczność. A zatem jak przeprowadzić czyszczenie kasku, aby wszystko przebiegło szybko, sprawnie i efektywnie? Podpowiadamy w kilku krokach!

Czyszczenie kasku – od czego zacząć?

Przede wszystkim przygotuj stanowisko pracy oraz potrzebne rzeczy.

Przydadzą Ci się:

  • Visor Cleaner wraz w zestawie z ściereczkami z mikrofibry
  • mydło
  • miska
  • woda

Czym czyścić kask motocyklowy, czyli środki czystości

Zaopatrując się w zestaw kosmetyków chemii motocyklowej NOVA BIKE ,a także mydło będziesz mógł już wykreślić z listy. Czyszczenie kasku z tym produktami nie może być prostsze – wszystko, co potrzebne, będziesz mieć już pod ręką! A teraz – do dzieła.

Krok 1

Z kasku wyjmij wyściółkę, aby później wyprać ją w pralce. Natomiast jeżeli nie jest przeznaczona do prania mechanicznego – wypierz ją ręcznie. Możesz do tego użyć miski, napełniając ją wodą z mydłem.

Krok 2

Jeżeli Twój kask motocyklowy umożliwia odłączenie wizjera od reszty kasku, zrób to. Dzięki temu łatwiej będzie Ci czyścić pojedyncze części.

Wskazówka: przed demontażem wykonaj zdjęcie poglądowe tak, aby przy składaniu części mieć pewność, że robisz to prawidłowo.

Krok 3

Użyj produktu Visor Cleaner do czyszczenia wizjera oraz całej powłoki kasku. W bezpieczny sposób usuniesz zanieczyszczenia drogowe. Przetrzyj dokładnie całą powierzchnię kasku z dedykowaną ściereczką z mikrofibry.

Krok 4

Aby kask zachował czystość na dłużej – Shine Wax przybywa z pomocą! Rozprowadź produkt równomiernie na powierzchni lakierowanej i rozetrzyj delikatnie ściereczką, dzięki czemu Twój kask nabierze blasku. Upewnij się, że używasz produktu zgodnie z jego instrukcją.

Krok 6

Kiedy wyściółka będzie już całkiem sucha, połącz ze sobą części tak, żeby znów tworzyły spójną całość, mając na uwadze zdjęcie, które zrobiłeś na początku.

Krok 7

Ciesz się jazdą w świeższym, czystszym i błyszczącym kasku! Szerokiej drogi!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *