Jaki smar do łańcucha motocyklowego wybrać?

Jaki smar do łańcucha motocyklowego wybrać?

łańcuch motocyklowy

Smar do łańcucha jest niezbędnym preparatem, który powinien mieć każdy posiadacz motocykla wyposażonego w łańcuch. Na rynku można znaleźć szeroki wybór tego rodzaju kosmetyków. Jeśli chcesz mieć pewność wyboru solidnego środka smarnego, postaw na asortyment prosto od producenta. Zanim zdecydujesz się na konkretny produkt, sprawdź opinie na jego temat, ale także zwróć uwagę na markę. Preparaty o doskonałej skuteczności znajdziesz między innymi w ofercie Nova Bike. 

Produkty te powstają dzięki profesjonalnej współpracy z laboratorium badawczym. Masz, więc pewność, że każdy produkt jest najwyższej jakości i został wyprodukowany ze sprawdzonych składników. Wszystkie kosmetyki motocyklowe są tutaj wielokrotnie testowane na różnych rodzajach motocykli, a także podczas zróżnicowanych warunków jazdy.

Smar do łańcucha – jaki produkt wybrać?

Ciekawym preparatem dostępnym na rynku jest suchy smar do łańcucha. Produkt ten wyróżnia się wyjątkowo prostą aplikacją. Środki w sprayu są łatwe w użytkowaniu, ale również wysoce skuteczne. Ponadto suchy smar jest bardzo odporny na przywieranie zabrudzeń. Dedykowany do łańcuchów motocyklowych w offroadzie. Oprócz zapobiegania przywierania zabrudzeń, na uwagę zasługują także jego doskonałe właściwości smarujące i penetrujące.

Produktem godnym uwagi jest Chain Lube with PTFE przeznaczony do łańcuchów motocyklowych wyposażonych w uszczelniacze typu O-Ring, Z-Ring, X-Ring. Produkt ten ma dodatek PTFE zapewniający doskonałe właściwości ślizgowe. Wszyskie smary od firmy Nova Bike posiadają specjalną osłonkę, która zapewnia łatwość aplikacji smarów do łańcuchów.

Czym czyścić łańcuch motocyklowy?

Nie tylko smar do łańcucha jest ważny. Istotne jest również czyszczenie tego podzespołu. Do tego celu służą specjalistyczne preparaty. Pamiętaj, że benzyna czy rozpuszczalnik nie są dobre dla o-ringów. Regularnie stosowane mogą doprowadzić do zniszczenia tych elementów.

Na początku każdy łańcuch bez wyjątku należy oczyścić ze starego, zużytego smaru. W tym pomoże Ci preparat Chain Cleaner. Ważne jest to aby co 2-3 smaorwanie łańcucha dokładnie oczyścić zębatki. Preparat ten przeznaczony dla uszczelniaczy O-ring, Z-ring czy X-ring.

Czym wyczyścić na szybko motocykl?

Fast Cleaner – preparat do czyszczenia wszystkich powierzchni motocykla „na sucho”.
Usuwa on wszelkiego rodzaju zabrudzenia drogowe oraz tłuste plamy. Jego skuteczność powoduje iż szybko i sprawnie wyczyścimy motocykl nawet po dłuższym czasie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *